Znakowanie

Techniki znakowania

Każdy materiał wymaga innej techniki znakowania. Czasami Twój logotyp będzie lepiej widoczny w zależności od dobranych kolorów i wzoru. Nie przejmuj się, doradzimy podczas tego procesu. Haft, druk, tłoczenie, wszystkie sposoby by spersonalizować Twój produkt znajdziesz poniżej.

Znakowanie 3D laser

grawer 3d

Znakowanie laserowe 3D w najnowocześniejszej technologii generuje laser centralny tworząc wewnątrz bryły pęcherzyki spowodowane mikro eksplozjami w ilości od dwóch do kilkuset tysięcy w zależności od szczegółowości logo. Rozmiar znakowania laserem: 10x10x10 cm, rozdzielczość: 800 DPI.

Haft

haft

Ta technika przeznaczona jest do znakowania wyrobów włókienniczych. Proces haftowania poszczególnych kolorów tworzy logo, które daje długotrwały i ekskluzywny wygląd. W przypadku małych rozmiarów logotypu, dokładność jest prawie że nie osiągalna dlatego ten rodzaj przeznaczony jest do większych projektów.Haft można również wykonać w kolorach Pantone.

Nadruk na ceramice i XP

Nadruk na ceramice i XP

Do nadruku na ceramice stosowane są specjalne farby. Po naniesieniu logotypu produkty są wypalane w piecach w wysokiej temperaturze - 850°. Ta technologia uniemożliwia osiągnięcie idealnych kolorów Pantone. Technologia XP działa w ten sam sposób jak nadruk na ceramice, produkty poddawane są obróbce cieplnej w wysokiej temperaturze (200°C). Dopasowanie kolorów jest uzależnione od ograniczeń technologicznych.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy

Wkłady papierowe odporne na promieniowanie UV są produkowane w różnych kształtach i rozmiarach przy pomocy drukarki cyfrowej. Rozdzielczość wydruków wynosi 1440 takich DPI. Kolory są oparte na konwersji CMYK.

Epoxy

epoxy

Epoxy wykorzystujemy do znakowania: breloków, wizytowników, długopisów, pinsów. Naklejki pokryte wklejką żywiczną są elastyczne oraz nie tracą koloru co zapewnia długą żywotność nadruku. Cecha charakterystyczna epoxy to, to iż żywica odporna jest na promieniowanie UV oraz inne czynniki klimatyczne.

Grawer

grawer

Dzisiaj najbardziej zaawansowaną metodą znakowania jest laser. Głębokość znakowania może być mierzona w setnych milimetra w porównaniu do poprzednich technik znakowania. W trakcie procesu znakowania powierzchnia produktu praktycznie płonie. Laser jest idealny do wykonywania małych logotypów

Wytłaczanie

wytłaczanie

Wytłaczanie wykorzystuje specjalnie robione matryce i używa wysokiego ciśnienia w celu wytworzenia wypukłej formy 3D, które pozwala dosłownie poczuć logo. Do wytłaczania może być użyty specjalny rodzaj folii, która pozwala nadać teksturę lub metaliczny kolor na wytłoczonym logo. Wytłaczanie może być stosowane na skórę, papier i niektóre elementy drewniane.

Tampondruk

tampodruk

Tampondruk służy do znakowania tworzyw sztucznych, metali , drewna i wyrobów z papieru. Jest świetny do uzyskania małych wymiarów , wysokiej dokładności i wysokiej rozdzielczości wydruków. Szczególną zaletą tampondruku jest możliwość drukowania na powierzchniach zakrzywionych. Tampondruk jest najpopularniejszą metodą drukowania. Kolory dobierane są w oparciu o system dopasowania kolorów Pantone.

Cylindryczny sitodruk

cylindryczny sitodruk

Specjalny rodzaj sitodruku do etykietowania produktów cylindrycznych. Maszyna do sitodruku cylindrycznego obraca produkt dookoła równomiernie go znakując. Kolory są dobierane na podstawie konwersji CMYK.

Sitodruk

sitodruk

Sitodruk jest metodą znakowania tkanin, tworzyw sztucznych i wyrobów z papieru, które posiadają płaską powierzchnię. Tusz jest bezpośrednio wprasowany w powierzchnię wyrobu przez gazę i utrwalany w temperaturze 170 ° C. Technologia ta zapewnia wysoką dokładność kolorów. Kolory są w dobierane w oparciu o system dopasowania kolorów Pantone.

Sublimacja

sublimacja

Metodą sublimacji znakujemy: specjalne kubki, szmatki do czyszczenia, koszulki oraz klapki japonki. Dzięki tej metodzie uzyskamy drukowanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości (1400 DPI), pełen nadruk, jasne i żywe kolory. Ta technologia omija wszelkie bariery jakości drukowanych zdjęć.

Transfer

transfer

Druk transferowy jest idealny dla przedmiotów, które nie mogą być drukowane sitodrukiem ze względu na ich wielkość lub kształt. Logo drukowane jest na papierze transferowym, a następnie przeniesione do pozycji, w ​​wysokiej temperaturze przy pomocy prasy. Nadruki transferowe są odporne na spieranie (do 40 ° C) i wysoką dokładność kolorów. Kolory są w dobierane w oparciu o system dopasowania kolorów Pantone.

Technologia UV-LED

technologia UV led

Technologia UV-LED to źródło światła ultrafioletowego generowanego przez diody LED. Jej istotą jest proces natychmiastowej polimeryzacji farby przy użyciu światła o długości fali = 365 nm. Cechą charakterystyczną tej technologii jest jednorodne pasmo UV zapewniające całkowite utwardzenie. Dla porównania, tradycyjne lampy UV charakteryzują się licznymi, wahającymi się szczytami oraz zmienną długością fali. Umożliwia to nadruk na niemalże każdej powierzchni

Vision film druk

vision film druk

Drukowanie na folii one way vision zapewnia doskonale przepuszcza światło z jednej strony przy dobrej jakości nadruku z drugiej. Daje to olbrzymie możliwości wykorzystywane do promocji reklamowej.

Winylowa naklejka

winylowa naklejka

Winylowe naklejki produkowane są w niestandardowych kształtach przez nadruku cyfrowego na materiale z tworzywa sztucznego. Technologia ta zapewnia nadruki odporne na wpływy atmosferyczne i promieniowanie UV.

Transfer na białej powierzchni

transfer na białej powierzchni

Specjalna technologia znakowania full kolor do produktów białych, w oparciu o technologie transferu. Kolory dobierane są na podstawie konwersji CMYK.

Transfer na białej ceramice

biała ceramika

Specjalna technologia znakowania full kolor dla białych, ceramicznych produktów, w oparciu o technologie transferu

Tampodruk na ceramice

tampodruk na ceramice

Tampondruk na ceramice to ekonomiczny sposób znakowania ceramicznych i szklanych produktów. Technologia ta pozwala znakować maksymalnie 2 kolorami nawet niewielkich rozmiarów logo. Nadruki za pomocą tampondruku na ceramice nie schodzą podczas użytkowania w zmywarce, podobnie jak w tradycyjnym druku na ceramice

Obwoluta z logo

obwolutae

Wyprodukujemy spersonalizowane obwoluty z logo na każdym materiale oraz z dowolną grafiką.

Kalka ceramiczna

kalka ceramiczna

Znakowanie za pomocą kalki ceramicznej polega na nałożeniu specjalnego papieru, na którym znajdują się obrazy (np. logotypy, napisy) na powierzchnię ceramicznego przedmiotu (np. kubka). Następnie zostaje ona wypalona w specjalnym piecu, dzięki czemu otrzymany produkt cechuje wysoka jakość wykonania oraz trwałość. Kolory farb są dobierane według wzornika Pantone

Hot stamping

hot stamping

Polega na wtopieniu na gorąco folii srebrnej, złotej lub kolorowej na wcześniej wytłoczoną powierzchnię .

3D Laser
Haft
Nadruk na ceramice i XP
Druk cyfrowy
Epoxy
Grawer
Wytłaczanie
Tampondruk
Cylindryczny sitodruk
Sitodruk
Sublimacja
Transfer
Technologia UV-LED
Vision film druk
Winylowa naklejka
Transfer na białej powierzchni
Transfer na białej ceramice
Tampodruk na ceramice
Obwoluta z logo
Kalka ceramiczna
Hot Stamping
WordPress Image Lightbox